Глобальне фінансування чистої енергії знижується на 8%, оскільки Китай охолоджує сонячний бум

Глобальне фінансування проектів екологічно чистої енергетики впало в 2018 році після того, як рішення Китаю обмежити субсидії зменшило обсяги установок на найбільшому в світі сонячному ринку.


Інвестиції у вітрову та сонячну енергії, а також в технології, такі як розумні лічильники електроенергії, у минулому році досягли 332,1 млрд. доларів, що на 8 % менше, ніж за 2017 рік, повідомляється у звіті BloombergNEF.


Китай знову був найбільшим споживачем «чистої» енергії на рівні 100,1 млрд. доларів, але цей показник знизився на 32% порівняно з 2017 роком. 53-відсоткове падіння китайських сонячних інвестицій стало ключовим фактором світового спаду, вважає Дженні Чейз, лідер сонячного аналітика BNEF.


Проте число вище відображає лише частину історії. Хоча глобальні сонячні витрати скоротилися на 24 відсотки, девелопери скористалися нижчими витратами для підвищення потужностей до 109 гігаватт з 99 гігаватів за попередній рік.

Дженні Чейз, лідер сонячного аналітика BNEF.

"У вас є поєднання двох ефектів в сонячній енергетиці по всьому світу», - сказала Чейз в інтерв'ю, - Ви отримали зниження капітальних вкладень і підвищення в одиницях будівництва"

Вартість встановлення 1 мегавату фотоелектричних потужностей знизилася на 12% у 2018 році, оскільки виробники скоротили ціни в умовах модульного перенасичення, що «загострилося» рішенням Китаю скоротити сонячні субсидії.


«Офшорний вітер» привернув $ 25.7 мільярдів у 2018 році, що на 14% більше, ніж у попередньому році. Офшорні вітроенергетичні проекти, що фінансуються в Європі, включали 950-мегаватний масив «Moray Firth East» в Північному морі сумою 3,3 млрд. дол.,, а також 13 китайських офшорних ферм на загальну суму близько 11,4 млрд. дол. Гроші, спрямовані на енергію вітру, розумні лічильники та електромобілі, збільшилися.


США був другим за величиною ринком по інвестуванню в «чисту» енергію з 64,2 млрд доларів інвестицій. Забудовники там кинулися фінансувати вітрові та сонячні проекти для того, щоб скористатися податковими кредитами США, перш ніж вони закінчаться на початку наступного десятиліття.


Інвестиції в чисту енергію в Європі зросли на 27% до 74,5 млрд. дол. Розробники проектів у Європі та США отримали користь від угод про купівлю енергії з поновлюваних джерел великими споживачами енергії, такими як Facebook Inc. та Alphabet Inc.’s Google.


Матеріал взятий із www.bloomberg.com

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
VGR-LOGO-VECTOR-WHITE-PNG.png
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
Generation of Quality
вул. Келецька 102А
Вінниця
Україна

All rights reserved. Voltage Group. 2021