Дмитро Нечипоренко прокоментував узгодження Меморандуму взаєморозуміння щодо проблем у сфері ВДЕ

Дмитро Нечипоренко: «В контексті підготовки Меморандуму вкрай важливо не забувати про вирішення технічних аспектів балансування електроенергії в Україні та розрахунків з ВДЕ-постачальниками за вже відпущену електроенергію»

14 травня відбулася друга зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець із представниками ВДЕ-компаній. Сторони обговорили проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлювальної енергетики в Україні.

За словами Глави Уряду, чиста енергія в Україні має рости, розвиватися та поступово переходити до ринкових умов. Але сьогодні, в період кризи в енергетичній сфері, країна не може собі дозволити мати найдорожчу зелену енергію в Європі. «Ми не хочемо обмежувати інвестиції, ми хочемо розуміти вартість цієї енергії. Це відповідально перед країною», – зауважив Денис Шмигаль, передає пресслужба уряду.

Сторони домовилися про доопрацювання Меморандуму Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища. 18 травня планується провести підсумкову зустріч і обговорення фінальної версії документа.


На думку директора з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group Дмитра Нечипоренка, ухвалення узгодженого Меморандуму дозволить встановити довгоочкувані «правила гри» на ВДЕ-ринку, яких ще чекали з кінця 2019-го року. При цьому, в контексті підготовки Меморандуму вкрай важливо також не забувати про вирішення технічних аспектів балансування електроенергії в Україні. «І хоча ми бачимо перші рухи щодо впровадження систем накопичення електроенергії (energy storage) в Україні, це питання потребує комплексного вирішення на державному рівні із залученням приватного бізнесу та експертів у сфері енергетики. Найголовнішим завданням при цьому має стати опрацювання такої моделі, при якій цей сегмент ринку міг би стати привабливим для інвестицій», - наголосив Дмитро Нечипоренко.


Крім того, надзвичайно важливим, за словами директора з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group, є вирішення питання розрахунків з ВДЕ-постачальниками за вже відпущену електроенергію. Це дасть змогу почати «вирівнювати» стосунки із інвесторами особливо на етапі перемовин з узгодження Меморандуму.

«Досягнення повноцінного компромісу в домовленостях між владою та ВДЕ-виробниками свідчитиме про чіткий курс України щодо подальшого розвитку альтернативної енергетики, незмінного глобального тренду в контексті енергетичної трансформації світу», - підсумував Дмитро Нечипоренко.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
VGR-LOGO-VECTOR-WHITE-PNG.png
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
Generation of Quality
вул. Келецька 102А
Вінниця
Україна

All rights reserved. Voltage Group. 2021