Дмитро Нечипоренко прокоментував узгодження Меморандуму взаєморозуміння щодо проблем у сфері ВДЕ
Дмитро Нечипоренко: «В контексті підготовки Меморандуму вкрай важливо не забувати про вирішення технічних аспектів балансування електроенергії в Україні та розрахунків з ВДЕ-постачальниками за вже відпущену електроенергію»
14 травня відбулася друга зустріч Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець із представниками ВДЕ-компаній. Сторони обговорили проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлювальної енергетики в Україні.
За словами Глави Уряду, чиста енергія в Україні має рости, розвиватися та поступово переходити до ринкових умов. Але сьогодні, в період кризи в енергетичній сфері, країна не може собі дозволити мати найдорожчу зелену енергію в Європі. «Ми не хочемо обмежувати інвестиції, ми хочемо розуміти вартість цієї енергії. Це відповідально перед країною», – зауважив Денис Шмигаль, передає пресслужба уряду.
Сторони домовилися про доопрацювання Меморандуму Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища. 18 травня планується провести підсумкову зустріч і обговорення фінальної версії документа.
На думку директора з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group Дмитра Нечипоренка, ухвалення узгодженого Меморандуму дозволить встановити довгоочкувані «правила гри» на ВДЕ-ринку, яких ще чекали з кінця 2019-го року. При цьому, в контексті підготовки Меморандуму вкрай важливо також не забувати про вирішення технічних аспектів балансування електроенергії в Україні. «І хоча ми бачимо перші рухи щодо впровадження систем накопичення електроенергії (energy storage) в Україні, це питання потребує комплексного вирішення на державному рівні із залученням приватного бізнесу та експертів у сфері енергетики. Найголовнішим завданням при цьому має стати опрацювання такої моделі, при якій цей сегмент ринку міг би стати привабливим для інвестицій», - наголосив Дмитро Нечипоренко.
Крім того, надзвичайно важливим, за словами директора з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group, є вирішення питання розрахунків з ВДЕ-постачальниками за вже відпущену електроенергію. Це дасть змогу почати «вирівнювати» стосунки із інвесторами особливо на етапі перемовин з узгодження Меморандуму.
«Досягнення повноцінного компромісу в домовленостях між владою та ВДЕ-виробниками свідчитиме про чіткий курс України щодо подальшого розвитку альтернативної енергетики, незмінного глобального тренду в контексті енергетичної трансформації світу», - підсумував Дмитро Нечипоренко.