Управління відходами сонячних фотоелектричних панелей - Вебінар ЄУЕА

25 березня директор з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group, член Ради EUEA, Дмитро Нечипоренко взяв участь у вебінарі “Управління відходами сонячних фотоелектричних панелей”. Організатором заходу виступила Європейсько-українське енергетичне агентство.


Учасники заходу обговорили переваги запровадження управління сонячними фотоелектричними відходами в Україні, рішення для переробки сонячних панелей, відповідні ринкові та технічні аспекти. Окремим питанням виступило законодавче регулювання утилізації сонячних панелей в Україні та огляд вимог до утилізації електронних відходів в ЄС та інших державах світу.


Говорячи про актуальність теми, Дмитро Нечипоренко зазначив, що це новий напрям бізнесу для ЕРС, до якого потрібно готуватися. «Voltage Group, як 11-річний старожил ринку, із спроектованими понад 200 МВт та збудуваними 110 МВт, усвідомлює всю важливість піднятої теми. Оскільки ми експлуатуємо «більшість» СЕС самі та беремо в обслуговування станції інших клієнтів, ми є першими, в кого запитують стосовно утилізації як ЕРС та O&M-підрядника», - зазначив Дмитро Нечипоренко.


Директор з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group підкреслив особливе усвідомлення цієї проблеми, оскільки «Voltage Group і надалі буде розвивати сонячну енергетику через систему аукціонів і корпоративних РРА».Хоча сама проблема, на думку Дмитра Нечипоренка, в гострій фазі постане через термін експлуатації панелей тільки за 15 років, для її вирішення знадобиться колосальна багаторічна підготовка. Адже йдеться про «створення інтегрованої адекватної мережі об'єктів з утилізації відходів на державному та регіональному рівнях».


Credit for video: European-Ukrainian Energy Agency


У підсумку учасники зустрічі окреслили бізнес-модель переробки електричних відходів, яка може підійти для України, та шляхи уникнення створення «сірого» ринку переробки сонячних панелей у нашій державі.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square