Як знизити інвестиційні ризики у проекти відновлювальної енергетики?

Зниження інвестиційних ризиків у проекти відновлювальної енергетики є надважливим напрямом роботи для декарбонізації енергетичних систем з метою запобігання небезпечним кліматичним змінам. Зокрема, такі ризики поділяються на наступні: технологічні ризики, ризики девелопменту та цінові ризики.


Технології відновлювальної енергетики вимагають великих початкових вкладень, але в наступному, операційні витрати є досить низькими в силу відсутності необхідності придбання палива.

Вольтаж Груп - Проект Сонячна електростанція 3 МВт

Вимоги інвесторів стосовно повернення інвестицій та процентні ставки визначаються рівнем ризиків інвестиційних проектів. Інвестори справедливо очікують більш високих прибутків, коли вони мають справи з більш значними ризиками.


Отже, перший тип ризиків - технологічні. На сьогодні ці ризики суттєві зменшилися для проектів сонячної енергетики та вітрової енергетики, адже технології стали більш надійними і відносно недорогими.


Ризики девелопменту (девелоперські ризики) це ризики пов’язані із отримання різного роду дозволів та інших документів від органів державної влади, власників електричних мереж та інших гравців енергетичного ринку. Для прикладу, якщо інвестор повинен витратити на отримання всієї дозвільної документації 2 роки, це означає 2 роки без отримання прибутку, 2 років вкладень (витрат) і т.д. Встановлення чітких і зрозумілих правил гри державою може мати надзвичайно великий вплив на рівень привабливості для інвестицій у проекти відновлювальної енергетики.

Також, надзвичайно важливим питанням є розвиток інфраструктури необхідної для розвитку проектів альтернативної енергетики. Надійні електричні мережі, прозорі умови для приєднання до мереж є одним із важливих моментів на які звертають уваги інвестори.


Цінові ризики - ризики стабільності цін продажу електричної енергії. Очевидним є той факт, що наявність гарантованих, довгострокових відносин із надійним покупцем електричної енергії по встановленій ціні є одним із факторів, що дозволяють залучати інвестиційний капітал на багато кращих умовах, ніж за протилежних умов. У випадку feed in tariff ( в Україні - "зелений тариф") державні гарантії, за умови їх дотримання протягом визначеного часу, є одним із головних драйверів збільшення рівня інвестицій у відновлювальну енергетику.


За матеріалами журналу Форбс (Forbes) - Посилання

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
VGR-LOGO-VECTOR-WHITE-PNG.png
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
Generation of Quality
вул. Келецька 102А
Вінниця
Україна

All rights reserved. Voltage Group. 2021