Energy Storage investment boom / Інвестиційний бум у енерджі сторейдж

Нижче наводимо переклад статті Bloomberg NEF. Даний переклад не є професійним перекладом, і надається виключно з інформаційною метою.


Кількість встановлених систем накопичування електричної енергії (#energystorage) у світі буде зростати експоненційно, від скромних 9 ГВт /17ГВт-год встановлених станом на 2018 рік, до 1.095 ГВт / 2.850 ГВт-год до 2040 року, відповідно до останнього прогнозу дослідницької компанії Bloomberg NEF (BNEF)


Цей 122-кратний бум стаціонарного зберігання енергії протягом наступних двох десятиліть потребуватиме 662 мільярдів доларів інвестицій, згідно з оцінками BNEF. Це стане можливим завдяки подальшому різкому зниженню вартості літій-іонних акумуляторів, що перевищує 85% зниження в період 2010-18 років.


Прогноз BNEF Outlook 2019, опублікований сьогодні, передбачає подальше скорочення ціни літій-іонних акумуляторних батарей на кіловат-годину до 2030 року, оскільки попит зникає на двох різних ринках - стаціонарних сховищах та електромобілях. У звіті йдеться про моделювання впливу цього на глобальну електроенергетику, яка все більше проникає через низькі витрати на вітер та сонячну енергію.


Яйой Секіне (Yavoi Sekine), аналітик який досліджує енерджі сторейдж BNEF та співавтор звіту, сказав: "Дві великі зміни цього року полягають у тому, що ми підняли нашу оцінку інвестицій, які надійдуть у сховища енергії до 2040 року більш ніж на 40 мільярдів доларів, і що тепер ми думаємо, що більшість нових потужностей буде скоріше промислового масштабу, а не у домах та на підприємствах».


Аналіз BNEF дозволяє стверджувати, що дешевші акумулятори можна використовувати у більшій кількості застосувань. Сюди можна віднести перехід енергії (передача електроенергії до електромережі, часто з часу надмірної генерації від сонячної енергії та вітру), піків енергосистеми (для вирішення сплеску попиту), а також для клієнтів, які хочуть заощадити на їхні рахунках за енергію, купуючи електроенергію у більш дешеві години та використовуючи її згодом.


Логан Голді-Скот (LOgan Goldie-Scot), керівник напрямку систем зберігання електричної енергії (energy storage) BNEF, додав: "Найближчим часом відновлювані джерела енергії плюс-сховища, особливо сонячна енергія плюс-сховище, стануть головним рушієм для нарощування встановлення акумуляторів. Це нова ера відновлюваних джерел енергії, що базується на нових структурах контрактів між девелопером та мережею."


Згідно з прогнозом BNEF, лише 10 країн планують представляти майже три чверті світового ринку в гігаватт вираженні. Південна Корея є провідним ринком у 2019 році, але незабаром вона поступиться цією позицією, і Китай та США далеко випередять їх до 2040 року. До решти важливих ринків належать Індія, Німеччина, Латинська Америка, Південно-Східна Азія, Франція, Австралія та Великобританія.


Існує фундаментальний перехід, що розвивається в електроенергетиці та транспортному секторі. Падіння витрат на вітер, сонячну енергію та вартість акумуляторів означає, що вітрова та сонячна енергія буде становити майже 40% світової електроенергії у 2040 році, а сьогодні становить 7%. Тим часом пасажирські електромобілі можуть стати третиною світового парку пасажирських транспортних засобів до 2040 року, що становить менше ніж пів відсотка сьогодні, що додасть величезних масштабів сектору виробництва акумуляторів.


Попит на сховища збільшиться, щоб збалансувати більшу частку змінної, відновлюваної генерації в електроенергетичній системі. Все частіше обиратимуть батареї для управління цим динамічним поєднанням попиту та пропозиції.


У звіті встановлено, що накопичення енергії стане практичною альтернативою новому виробництву електроенергії або зміцненню мережі.


Загальний попит на акумулятори в секторах стаціонарного зберігання та електротранспорту до 2040 р. прогнозований у розмірі до 4,584 ГВт-годин, що надає велику можливість виробникам акумуляторів та видобувним компаніям, які добаувають компоненти, таких як літій, кобальт та нікель.


Оригінал статті від 31.07.2019 знаходиться тут - Bloomberg NEF

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
VGR-LOGO-VECTOR-WHITE-PNG.png
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
Generation of Quality
вул. Келецька 102А
Вінниця
Україна

All rights reserved. Voltage Group. 2021