Wood Mackenzie: Energy Storage як світовий тренд

Відповідно до даних, опублікованих компанією Wood Mackenzie, ринок енерджі сторейдж від 4 ГВт установлених потужностей в 2019 році до понад 15 ГВт в 2024 році. Таке значне зростання відбувається через інтерес не лише великих енергетичних корпорацій, а також через дії корпорацій, головний бізнес яких не є енергетичним,, проте активно долучається до так званого «енергетичного переходу». Мова йде про такі компанії, як Facebook, Microsoft та Google. За даними Bloomberg Energy Finance, лише за останній рік 100 корпорацій у 23 країнах уклали угод на придбання понад 19.5 ГВт енергії сонця та вітру.Для прикладу, нещодавно Google оголосило про велику угоду у форматі «сонячна електростанція + система накопичення електричної енергії» з компанією NV Energy у Штаті Невада для забезпечення власних потреб у електричній енергії із відновлювальних джерел енергії у реальному часі. Подібні проекти реалізують інші великі світові корпорації. Проте, за даними Wood Mackenzie, ринок поставки обладнання енерджі сторейдж має ряд проблем, пов’язаних із проблемами supply chain. В 2020 році до вже існуючих проблем додалися проблеми, викликані пандемією COVID 19, через які були порушені мережі постачання великої кількості підприємств.


В той самий час, 12 квітня 2020 року компанія KSTAR та компанія CATL оголосили про запуск нового проекту по виробництву систем накопичення електричної енергії. Запланована загальна сума інвестицій у цей проект складе 150 мільйонів доларів США. При цьому за підтримки уряду КНР виробництво та впровадження систем накопичення електричної енергії повинно стати ключовим фактором розвитку екологічно чистої енергетичної системи. Energy Storage можуть надати більшої гнучкості та балансування електричної мережі, підтримуючи роботу нестабільної генерації енергії із відновлювальних джерел.За оцінкою Директора з розвитку бізнесу та стратегії Voltage Group Дмитра Нечипоренка, в Україні вже теж є позитивні зрушення на ринку щодо впровадження систем Енерджі Сторейдж. Нещодавно був офіційно оголошений тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування доцільності впровадження системи BESS на підприємстві світового рівня ПрАТ “Миронівський хлібопродукт” у Вінницькій області. Про свою зацікавленість в даному напрямку розвитку заявляють ДТЕК та ряд інших великих компаній в Україні. Різні підприємства можуть по різному отримувати вигоду від впровадження сисем BESS. Хтось розглядає це як окремий бізнес, який дозволить стати гравцем на ринку балансуючих послуг, продаючи електричну енергію, накопичену в енерджі сторейдж в години пікового споживання, а для когось - це спосіб суттєвого зниження витрат на оплату електричної енергії власних виробництв


На думку Дмитра Нечипоренка, провадження таких систем енерджі сторейдж надасть змогу покращити управління розподільчими мережами як на локальному, так і глобальному рівнях, та підвищить ефективність їх роботи. І сьогодні у зв’язку із стрімким здешевленням технологій виробітку електричної енергії із ВДЕ, завершенням циклу роботи діючих генеруючих потужностей, ця потреба у високоманеврових потужностях, які б дозволили балансувати ринок електроенергії, стоїть в Україні гостро, як ніколи. Без оперативного втручання держави, її підтримки щодо впровадження Energy Storage на всіх рівнях - політичному, законодавчому, технічному, науково-експертному та бізнесовому, Україна дедалі більше віддалятиметься від глобального трендового напряму з розвитку зеленої енергетики у світі.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
VGR-LOGO-VECTOR-WHITE-PNG.png
  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • YouTube - White Circle
Generation of Quality
вул. Келецька 102А
Вінниця
Україна

All rights reserved. Voltage Group. 2021